background
logotype
image1 image2 image3

Pielgrzymka do Santiago

Polecamy pielgrzymkę do Santiago de Compostela, organizowaną przez Biuro Podróży św. Jacek w Opolu.

Termin: 4 - 19.08.2016

Cena: 1490 zł i 560 EUR (około 2408 zł wg. kursu NBP z dnia 14.03.2016)

Świadczenia: transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, barkiem i regulowanymi siedzeniami. 13 noclegów w hotelach 3* i domach pielgrzyma, 13 śniadań i 14 obiadokolacji, opieka pilota, opieka duszpasterza, ubezpieczenie KL, NNW. Nowość! Ubezpieczenie od chorób przewlekłych w cenie.

Cena nie obejmuje: wydatków osobistych, dodatkowych napojów do obiadokolacji, opłat w sanktuariach, biletów wstępu i miejscowych przewodników (70 EUR - płatne pilotowi)

Codziennie zapewniamy Mszę Świętą. 

Przejście szlaku św. Jakuba potwierdzamy certyfikatem. Podczas etapu pieszego towarzyszy autokar i jest jedno miejsce zakwaterowania. Śniadania wydawane będą w formie suchego prowiantu. Wyjazd na szlak każdego dnia o świcie.

 

DROGA FRANCUSKA

1 dzień. Wyjazd w godzinach wieczornych i przejazd nocny przez Niemcy i Francję.

2 dzień. Przyjazd do Paray le Monial. Nawiedzenie sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w miejscu objawień św. Małgorzacie Marii Alacoque. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 dzień. Śniadanie. Przejazd do Lourdes. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

4 dzień. Śniadanie. Przejazd całodniowy w okolice Sarria. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Wczesny wyjazd na szlak św. Jakuba. Rozpoczęcie pieszego etapu pielgrzymki: Sarria - Portomarin - 22 KM. Zbiórka i przejazd na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: Śniadanie (suchy prowiant). Wczesny wyjazd na szlak. Portomarin - Palas de Rei - 24 KM. Zbiórka i powrót na obiadokolację i nocleg.

7 dzień: Śniadanie (suchy prowiant). Wczesny wyjazd na szlak. Palas de Rei - Arzua - 29 KM. Zbiórka i powrót na obiadokolację i nocleg.

8 dzień: Śniadanie (suchy prowiant). Wczesny wyjazd na szlak. Arzua - O Pedrouzo - 20 KM. Zbiórka i powrót na obiadokolację i nocleg.

9 dzień: Śniadanie (suchy prowiant). Wczesny wyjazd na szlak. O Pedrouzo - Santiago de Compostela - 19 KM. Odbiór legitymacji pielgrzyma. Nawiedzenie relikwii Św. Jakuba Apostoła. Czas wolny i powrót na obiadokolację i nocleg.

10 dzień: Śniadanie. Przejazd na Cabo Fisterre - przylądek kończący szlak św. Jakuba i miejsce, do którego zmierzali pielgrzymi po dotarciu do świętego miasta. Pobyt nad oceanem. Powrót do Santiago de Compostela. Czas wolny na modlitwę i zwiedzanie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

11 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Burgos. Zwiedzanie katedry na szlaku Św. Jakuba i grobu Cyda - bohatera narodowego Hiszpanii. Dalsza podróż na obiadokolację i nocleg w okolicy Saragossy.

12 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Saragossy: katedra św. Zbawiciela oraz Sanktuarium Matki Bożej de Pilar - miejsce objawienia Matki Bożej św. Jakubowi Apostołowi. Przejazd na Montserrat - Sanktuarium Matki Bożej Patronki Katalonii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Barcelony.

13 dzień. Śniadanie. Przejazd do Barcelony. Zwiedzanie miasta: kolumna Krzysztofa Kolumba, katedra św. Eulalii, Sagrada Familia. Powrót na obiadokolację i nocleg w okolicy Barcelony.

14 dzień: Śniadanie. Przejazd nad morze w okolice Montpelier. Odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i wyjazd na nocleg w okolicy Lyonu.

15 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przejazd przez Francję, i Niemcy. Po drodze postój na obiadokolację.

16 dzień: Przyjazd w godzinach porannych.

Diecezjalne Biuro Podróży Św. Jacek Sp. z o.o.
ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole
Tel.: +48 603801374, +48 774432137

Więcej na: http://www.swjacek.eu/index.php/pielgrzymki/santiago

2019  camino.nysa.pl  globbersthemes joomla template