background
logotype
image1 image2 image3

Pielgrzymka Traktem Via Regia

W dniu 19 października 2013 roku odbyła się ostatnia w tym roku piesza pielgrzymka szlakiem Jakubowym. Wędrowaliśmy z Dobrzenia Wielkiego do Skorogoszczy.

dsc00738

Pogoda nam dopisała, jak na ta porę roku, było ciepło i słonecznie. W Dobrzeniu dołaczyła do nas jeszcze pielgrzymowiczka ze Skorogoszczy, która razem z nami przemierzała szlak. Po zwiedzeniu wszystkich zabytków w Dobrzeniu Wielkim (piękne zabytkowe kościoły) wyruszyliśmy na szlak.

dsc00741

 

 

Pierwsza wioska do której dotarlismy były Chróścice, gdzie mogliśmy zobaczyć pomnik ofiar wojny, jak i znajduacy się po przeciwnej stronie Kościół św. Jadwigi. Po podbiciu paszportów udaliśmy się wałem przeciwpowodziowym w stronę Mikolina. Idac przez Stobrawski Park Krajobrazowy mogliśmy podziwiać malownicze tereny oraz rzadkie gatunki roślin (np. orzech wodny). Po dojściu do Mikolina, w głębi wsi zobaczylismy rokokowy dwór z XVIIIw rodziny Lanckorońskich, który obecnie jest poddawany remontowi.

dsc00752

dsc00754

Idac następnie droga z betonowych płyt, później wałem przeciwpowodziowym dotarliśmy do Skorogoszczy, gdzie czekała na nas miła niespodzianka - wielka pizza i goraca kawa. Wszystkim zangażowanym bardzo dziękujemy!

 Do zobaczenia na szlaku w przyszłym roku!

 

 

 

 

2019  camino.nysa.pl  globbersthemes joomla template