background
logotype
image1 image2 image3

Dwudniowa pielgrzymka w lipcu

W dniach 27-28 lipca odbyła się dwudniowa pielgrzymka Nyską Drogą Św. Jakuba. Rozpoczęła ją Msza Święta w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Nysie. Po Mszy kilkunastu pielgrzymów pieszych zostało przewiezionych do Kopic,  skąd wyruszyli w stronę Reńskiej Wsi. Pierwszego dnia do pokonania był dystans ok. 23 km.

dsc00507 mini

dsc00510 mini

Pielgrzymi, którzy wybrali się na Drogę Św. Jakuba rowerem, pojechali pociągiem do Tułowic. Stamtąd już rowerem dotarli do Skorogoszczy, następnie udali się  do Reńskiej Wsi (pokonali ponad 70 km).

dsc00508mini

 

Temperatura w sobotę była bardzo wysoka, ale pomimo upałów i zmęczenia późnym popołudniem obie grupy radośnie dotarły do miejsca noclegu. Wieczorem urządzono grilla, a smakołyki z rusztu przywróciły siły. Wyemitowano też film o Drodze Świętego Jakuba.

dsc00521 mini

dsc00523 mini

dsc00532mini

W niedzielę pielgrzymi piesi wyruszyli na szlak wczesnym rankiem, by uniknąć wędrowania w wysokiej temperaturze. Rowerzyści wyruszyli później, a wszyscy spotkali się w Nysie -  na Jarmarku Jakubowym.

dsc00534mini

To była pierwsza dwudniowa pielgrzymka, którą zorganizowaliśmy. Wśród pielgrzymów znalazły się osoby z Kalisza, Wrocławia czy Opola. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, oraz osobom, które pomogły nam w zorganizowaniu tej pielgrzymki.

A tych, którzy się jeszcze zastanawiają nad pielgrzymowaniem serdecznie zapraszamy na szlak! Możesz wybrać się w pojedynkę, z bliską osobą, bądź dołączyć do nas. Kolejną pielgrzymkę organizujemy  w dniu 24 sierpnia, wyruszymy na Trakt Via Regia.

http://www.tvp.pl/opole/aktualnosci/spoleczne/marsz-z-intencja/11915787 - relacja TVP Opole.

jakub mapa

Kilometraż Nyskiej Drogi św. Jakuba (żródło www.nysa.eu)

2019  camino.nysa.pl  globbersthemes joomla template