background
logotype
image1 image2 image3

II Swieto Miodu

III Święto Miodu - 7 września 2014 r., zapraszamy!

______________________________________________

 

Słoiki, słoiczki wypełnione po brzegi wszystkimi rodzajami miodu, świece z wosku, pyłek pszczeli, propolis i inne produkty pszczele, w to wszystko obfitowało II Święto Miodu w Nysie, które odbyło w dniu 8 września 2013.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą z okolicznościową homilią. Święto Miodu połączone było z dożynkami Parafii pw. św. Piotra i Pawła w Nysie. Dzięki Radzie Parafialnej Goście mogli skosztować i zakupić pyszne ciasta, smakołyki z grilla, bigos oraz napić się kawy i herbaty. 

ii swieto miodu 002 mini

ii swieto miodu 005 mini

Nie zabrakło również stoisk ze wspaniałym rękodziełem, produktami regionalnymi Nyskiego Księstwa Jezior i Gór, kosmetykami z miodem, biżuterią czy przyprawami.

ii swieto miodu 017 mini

ii swieto miodu 009 mini

ii swieto miodu 010 mini

ii swieto miodu 011 mini

ii swieto miodu 012 mini

ii swieto miodu 024

ii swieto miodu 008 mini

ii swieto miodu 034 mini

ii swieto miodu 029 mini

Uczestnicy chętnie brali udział w loterii fantowej, do wylosowania były ciekawe nagrody. Dzieci mogły pobawić się na dmuchańcu, pomalować twarz i wziąć udział w konkursach.

ii swieto miodu 032 mini

ii swieto miodu 039 mini

ii swieto miodu 040 mini

W godzinach popołudniowych wystąpił zespół Czerwony Goździk, a zabawę do zmroku umilał zespół Belis. O bezpieczeństwo Gości zadbała Maltańska Służba Medyczna.

ii swieto miodu 030 mini

Przysłowie powiada: "Kto miód łyka, jak koń bryka", dobroczynne działanie miodu jest znane od niepamiętnych czasów. Święto Miodu było znakomitą okazją do degustacji i zakupienia różnego rodzaju miodów i produktów pszczelich. 

ii swieto miodu 021 mini

ii swieto miodu 022 mini

ii swieto miodu 019 mini

ii swieto miodu 020 mini

Pszczoły są postrzegane przede wszystkim jako producenci miodu, wosku i innych produktów pszczelich, ale pełnią też bardzo ważną rolę jako zapylacze roślin. O tym można poczytać na wystawie o "Roli pszczoły miodnej w ekosystemie" w tunelu przy Miodolandii (ul. Bracka 18).

ii swieto miodu 044 mini

II Święto Miodu w Kurierze Opolskim TVP <kliknij> (od 17:27 min).

2019  camino.nysa.pl  globbersthemes joomla template